top of page

EĞİTMENLER

hasan-yurtseven14.png

Hasan YURTSEVEN

Paramedik

     1993 İstanbul doğumlu olan yazar, ilk öğretimini İstanbul’da tamamlamış, orta öğrenimini 2011 İstanbul Bakırköy 70. Yıl Sağlık meslek lisesinde acil tıp teknisyenliği bölümünde tamamlamıştır.

     2013 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Paramedik bölümünden birincilik ile mezun olmuştur.

     2015 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünden mezun olmuştur.

     Kemerburgaz Üniversitesi (2015-2016), Biruni Üniversitesi (2016-2017) Paramedik programlarında Öğretim Görevlisi olarak hizmet vermiştir.

     Şişli Meslek Yüksek Okulunda, Bahçeşehir Üniversitesinde, Nişantaşı Üniversitesinde, Bilgi Üniversitesinde, Paramedik Bölümü programında öğretim görevlisi olarak hizmet vermiştir.

     Avrupa Meslek Yüksek Okulu Anestezi Bölümü programında öğretim görevlisi olarak hizmet vermiştir.

     Yazar, Amerikan Kalp Cemiyetinin BLS – ACLS ve First AİD eğitimlerini vermektedir.

     2017 yılında profesyonel iple erişim teknisyeni (SPRAT Society of Professional Rope Access Technicians) olmuştur.

     İstanbul 112’de Paramedik unvanıyla aktif olarak çalışmaktadır.

     Aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılık  , kameramanlık ve video editörlüğü yapmaktadır.

     2019 Yılında Ukrayna Hkarkıv'de Karazin University'de Tıp Fakültesine kabul edildi.
     2020 Yılında İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Tıp Fakültesi Eğitimine devam etmektedir.

 

BATIN SEDAT HONÇA-1.JPG

Batın Sedat HONÇA

Paramedik

     1996 İstanbul doğumlu olan yazar, ilk öğretimini İstanbul’da tamamlamış, orta öğrenimini 2013 İstanbul Kemal Hasoğlu Anadolu Lisesinde Sayısal Bölümünde tamamlamıştır. 

     2015 yılında Bilim Üniversitesi Paramedik Bölümünden ikincilik ile mezun olmuştur. 

     Rumeli Üniversitesi- Paramedik Programında Uygulayıcı Eğitmen olarak hizmet vermiştir.

     Yazar, Amerikan Kalp Cemiyetinin BLS – ACLS ve First AİD eğitimlerini vermektedir.

     Yurtiçi ve Yurt Dışında Sempozyumlarda Eğitmenlik Ve Düzenleme Kurulunda görev almıştır.

     İstanbul 112’de Paramedik-Sürücü ünvanıyla aktif olarak çalışmaktadır.

     Özel Ambulans Servislerinde Eğitim Direktörü ve Yöneticilik yaptı.

     Aynı zamanda Özel Ambulans Şirketlerine Danışmanlık  yapmaktadır.

2.jpeg

Ayşe TANŞU

Öğretim Görevlisi

Rumeli Üniversitesi

Meslek Yüksek Okulu Müdürü

     Ayşe Tanşu, 1980 yılı İstanbul doğumludur. Eğitim öğretim sürecinin tamamını İstanbul’da tamamlamıştır. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesinden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Psikiyatri Hemşireliğinde yüksek lisans programını tamamlayarak halen aynı alanda doktora eğitimine devam etmektedir.

     Mezun olduktan sonra meslek hayatına Doğan Hastanesinde başlamıştır. Acil servis, yoğun bakım ve ameliyathane gibi birimlerde hemşire olarak görev yapmıştır. 2002- 2017 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubunda çalışmaya başlamıştır. Acil servis, yatan hasta katı, endoskopi, yoğun bakım alanlarında tecrübe kazanmıştır. Mesleki tecrübelerine Eğitim Hemşireliği, Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü, İş Geliştirme ve Proje Müdürlüğü gibi eğitsel ve yönetsel yetkinlikleri ilave etmiştir.  Kalite ve Akreditasyon Çalışmalarında aktif olarak rol almıştır. Bununla birlikte kısa bir dönem Sağlık Bakanlığı 112 Helikopter Ambulans Servisinde çalışmıştır. 2017 yılında Medicalpark Hastanesinde Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü olarak çalışmıştır. Sonrasında kariyerine akademik alanda devam etmek adına İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır. Halen Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak çalışmaktadır.

     Türk Hemşireler Derneği, Psikiyatri Hemşireliği Derneği,  Şizofreni Dostları Derneğine üyelikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Psikiyatri Hemşireleri Dergisinde teknik editör olarak çalışmaktadır. İngiltere’de 2 farklı üniversitenin İngilizce dil kurslarının eğitimlerine katılarak sertifika almıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Temel ve İleri Modül eğitimlere, Koç Üniversitesi tarafından verilen Temel ve İleri EKG eğitimlere katılarak eğitimci eğitimi sertifikası almıştır.

     Kalite İyileştirme ve Hasta Güvenliği, JCI ve Akreditasyon Süreçleri, Yara Bakımı ve Stoma Eğitimi, Sedasyon Analjezi Uygulama Eğitimi, Motivasyon Yönetimi, Hasta İlişkilerinde Etkili İletişim Yöntemleri, Telefonda Etkili İletişim Teknikleri, Çatışma Çözme Teknikleri, Sunum Teknikleri Eğitimci Eğitimi, Ekip Kurma ve Geliştirme ( Harvard Medical İnternational), Değişim Yönetimi, Yangın Güvenliği Eğitimi, Zor Hasta ve Yakınları ile Başa Çıkma, Toplantı Yönetimi, Bireyi Geliştirme, Zaman Yönetimi, Hastanelerin Denetleme ve Ruhsatlandırma Süreci, Profesyonellik ve Profesyonel Davranış konu başlıklarında ulusal ve uluslararası sertifikalara sahiptir.

 

Aşağıda belirtilen başlıklarda bilimsel kongrelere katılım ve yayınları bulunmaktadır.

​     The Effect Of Interpersonal Relationships Of The Personality Traits Of a Private Hospital In The Health Care, Pulsus Group cordially invites you as a speaker to attend the “2nd World Congress on Primary Healthcare and Medicare Summit” during February 19-20, 2020.  

     “Acıbadem Sağlık Grubunda hemşirelere verilen temel elektrokardiyografi eğitimi sonuçlarının değerlendirilmesi: Öldürücü ritimleri tanıma”, (Turk J Card Nur. 2015; 6(10): 112-120 | DOI: 10.5543/khd.2015.010)

     “Acil Serviste Çocuk Hastalar ile Karşılaşan Sağlık Profesyonellerinin Çocuk İstismarı ve İhmali Konusunda Farkındalık Düzeyinin Belirlenmesi”  (55. Milli Pediatri Kongresi, Sözel bildiri)

     “Bir İlköğretim Okulundaki Öğrencilerin Ailelerinin Tutumlarının Çocukların Benlik Saygısı Üzerine Etkilerinin İncelenmesi”  (IV.Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi, Uluslararası Katılımlı)

     “Bir özel hastanede çalışan hemşirelerin işe ilişkin duyuşsal iyilik algıları/perceptıon of emotıonal well-beıng about work for the nurses workıng ın prıvate hospital” (V. Uluslar arası, IX.Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi)

     Aynı zamanda profesyonel olarak fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir. Uğraş alanları içinde dans (Flamenko), müzik (ney), Spor (pilates) bulunmaktadır.

meliheraykaplanfoto.png

Uzm. Dr. Melih Eray KAPLAN
Anestezi Uzmanı

Uzman Öğretim Görevlisi
Atlas Üniversitesi

     İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi / Medicine Hospital Erişkin Yoğun Bakım Bölümü

1972 yılında İstanbul'da doğmuştur. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu.

2000 yılında, İstanbul Taksim EAH'de Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinde asistan olarak göreve başladı.

2007 yılında uzman hekim olarak Bingöl Devlet Hastanesinde Anestezi ve Reanimasyon Kliniğine atandı.

2008 yılından beri Medicine Hospital Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hekimi olarak çalışmaktadır.

Akademik yaşamına 2015 yılında Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Anestezi ve Reanimasyon Yardımcı Doçentliği göreviyle başladı. Halen Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Uzman Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği, işyeri hekimliği sertifikaları mevcut olup Medicine Hospital hastane kalite departmanından sorumludur. Orta derece ingilizce bilmektedir.

İstanbul Tabip Odası,  Türk Anestezi ve Reanimasyon Derneği, Türk Yoğun Bakım Derneği ve Ekstrakorporeal Yaşam Destek Sistemleri Derneği üyelikleri bulunmaktadır.

dralptekin.jpeg

     1991 Kocaeli doğmuş olup, ilk öğretimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 

     Orta öğrenimini 2010’da Bolu Fen Lisesi’nde tamamlamıştır.

     2016 yılında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.


     2016-2018 yılları arasında Kocaeli’de pratisyen hekim olarak hizmet vermiştir.

     2018 Yılında  İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH Acil Tıp Asistanlığı eğitimine başlamış olup eğitimine devam etmektedir.

Dr. Alptekin USTA

Acil Tıp Asistanı

SEDEF.jpeg

Sedef Hilal AKPINAR

Paramedik (Öğrenci)

     1998 Gaziantep doğumludur. İlköğrenimini Gaziantep’te tamamlamıştır. Orta öğrenimine Anadolu meslek lisesi ile başlamış iki yıl Aile ve Tüketici Hizmetleri bölümünde eğitim görmüş ve mezun olurken 2016 yılında Final Temel Lisesi’nden mezun olmuştur.

 

    2017 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yaşlı Bakım bölümünde eğitim görmüştür.  

    Yunus Emre Devlet Hastanesinde Palyatif Servisinde staj yapmıştır.

 

    2019 yılında Trabzon Avrasya Üniversitesinde İlk ve Acil Yardım bölümüne başlamıştır.

 

    KTÜ Farabi acil serviste 6 ay kendini geliştirmek adına staj yapmıştır.

 

    Ulusal ve uluslararası eğitim ve sempozyumlara katılmıştır.

    Sosyal medyaya ilgi duyan yazarımız instagram profilinde (@sedefhilalakpinarrr) günlük yaşantısıyla beraber güncel eğitimleri ve sempozyumları paylaşıyor.

 

    Her öğrencinin bilgiye ulaşabilmesi gerektiğini düşünen yazar, AFAD ve Kızılay da gönüllü olarak görevlendirmelere katılıyor.

bottom of page